موخوره گیری به روش روسی

موخوره گیری به روش روسی

موخوره در واقع به چند شاخه شدن ساقه مو گفته می شود. به این معنی که تارهای موی شما خود به خود به دو یا چند شاخه تقسیم شده است. این اتفاق معمولا برای موهای بلند رخ می‌دهد و به همین خاطر خانم‌ها بیشتر از آقایان به موخره مو دچار می‌شوند. افرادی که موهای خشکی دارند نسبت به افرادی که موهای چربی دارند، بیشتر دچار موخوره می‌شوند. علت آن هم خشکی و شکنندگی موها است. موهای چرب به علت رطوبتی که دارند، از ایجاد یا پیشرفت موخوره جلوگیری می‌کنند.

ایجاد و گسترش موخوره‌ به کتیکول مو آسیب وارد می کند و موجب از بین رفتن فیبر داخل مو می‌شوند. این موضوع سبب می‌شود تا قسمت محافظت کننده سطحی تار مو از بین برود و تار موها به دو یا چند شاخه تقسیم شوند. معمولا تار موها به دو صورت طولی و عرضی دچار این مشکل می‌شوند. آسیب عرضی تار موها باعث وز شدن موها می شود و آسیب‌های طولی موجب موخوره می شوند.

به این نکته توجه کنید که موخره هیچگونه درمانی قطعی ندارد و اگر میزان مراقبت‌ شما از موهایتان کم شود، موخره دوباره به سرغ موهای شما می آید. بنابراین پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. شما باید از انجام کارهایی که باعث خشکی موهای‌تان می‌شود پرهیز کنید در این صورت موهایتان کمتر دچار موخوره می شوند.

چه عواملی موجب ایجاد موخوره میشوند؟

عوامل زیادی موجب ایجاد و گسترش موخوره می شوند. شیوه‌ مراقبت از موها مهمترین علت ایجاد موخوره است. استفاده بیش از اندازه از دستگاههای حرارتی مانند اتوی مو و سشوار و … برای حالت دادن موها نقش بسیار مهمی در ایجاد موخوره دارد. تمامی این ابزارهای حرارتی موجب کاهش رطوبت موی شما می شود. استفاده زیاد از حد از رنگ مو، شامپوهای اسیدی ، قلیایی و ترکیبات حاوی الکل می‌تواند مشکل موخوره را بیشتر کند. استفاده از شانه و برس‌ غیر استاندارد  برای شانه کردن موها، موجب ایجاد موخوره می شوند همچنین شانه زدن به موها زمانیکه خیس هستند، محکم بستن موها با کش، شستشن خشن موها، قرار گردن طولانی مدت موها در زیر نور مستقیم خورشید و کم آبی بدن و … نقش مهمی در ایجاد موخوره دارند.

موخوره گیری به روش تار به تار

موخوره گیری به روش تار به تار یا موخوره گیری به روش روسی و بدون کوتاه شدن مو در سالن زیبایی ستی ماه زیر نظر پرسنل مجرب انجام می شود. خیلی از خانمها از ترس اینکه موهایشان کوتاه نشود از انجام این کار خودداری می کنند اما ما این اطمینان را در سالن زیبایی ستی ماه به شما می دهیم که بدون کوتاه شدن قد موهایتان، پس از پایان کار از داشتن موهایی سالم ، شاداب و درخشان لذت خواهید برد. پس با خیالی آسوده و راحت موخوره گیری موهای خود را به پرسنل با تجربه ستی ماه بسپارید.

مراحل انجام موخوره گیری به روش روسی

برای انجام موخوره گیری به روش تار به تار یا روسی ابتدا باید موهای مشتری کاملا شسته و تمیز شود و تمام گره ها باز شود تا موخوره گیری به صورت کاملا دقیق و اصولی انجام شود. پس از شستن سر، موها باید کاملا با سشوار خشک شوند.

در مرحله بعد موها کاملا اتوکشی می شوند اینکار موجب می شود موخوره ها بیشتر به چشم بیایند و توسط آرایشگر به خوبی گرفته شوند. با این روش حتی یک موخوره هم باقی نمی ماند.

پس از انجام اتوکشی موها، حال نوبت گرفتن موخوره ها به وسیله قیچی و شانه است. متخصص این کار با تقسیم بندی موها به لایه های نازک و از قسمت زیرین مو شروع به انجام این کار می کند و اطمینان حاصل می کند که هیچ لایه ای از موها باقی نماند.

در این روش قد موهای مشتری به هیچ وجه کوتاه نمی شود و تنها موخوره ها از قسمت انتهایی ساقه مو گرفته می شود. موخوره گیری به روش روسی برای خانمهایی مناسب است که به قد موهای خود بسیار حساس هستند و اصلا دوست ندارند موهایشان کوتاه شود.

اگر شما نیز از ترس کوتاه شدن موهایتان مدتهاست که به آرایشگاه نرفته اید و موهایتان دارای موخوره است وقت ان فرا رسیده که به موهای خود رسیدگی کنید و سلامت و درخشش را به آنها هدیه دهید. شما می توانید با اطمینان کامل و به دور از استرس این کار را در سالن زیبایی ستی ماه انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

تهران اسلامشهر باغ فیض. نبش کوچه ۲۱ موسوی. پلاک ۸۳

سالن زیبایی ستی ماه روی نقشه