اکستنشن مژه

اکستنشن مژه یکی از روشهای زیبایی است که امروزه بسیار مورد استقبال خانم‌ها قرار گرفته‌ تا مشکل کم پشت بودن مژه‌هایشان را حل کنند و با این روش مژه‌هایی بلندتر و زیباتر داشته باشند. مژه‌هایی پرپشت و خوش حالت از جمله چیز‌هایی است که تقریبا همه خانمها مایل به داشتن آن هستند، اما گاها دیده می شود که به طور ژنتیکی و یا بر اثر عوامل دیگر فرد از مژه‌های کم پشتی برخوردار است و برای رفع این مشکل به روش‌های مختلفی متوسل می شود.

اکستنشن مژه چیست؟

امروزه برخورداری از موها ، ابروها و مژه های پرپشت خواسته بسیاری از افراد از جمله خانمهاست. با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی روشهای مختلفی برای برطرف کردن کم پشتی موها ، ابروها و مژه ها ارائه شده است. امروزه بسیاری از افراد از کاشت مو ،کاشت مژه و ابرو برای حل مشکل خود استفاده می کنند. برای رفع کم پشتی مژه ها و پرپشت نشان دادن آنها روشی به نام اکستنشن مژه وجود دارد که از کاشت مژه بسیار راحت تر است. ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص اکستنشن مژه، مزایا و معایب آن ارائه دهیم.

اکستنشن مژه یکی از روش های زیبایی است که بسیارمورد استقبال و توجه خانم‌ها قرار گرفته است‌. درمان‌های خانگی زیادی برای تقویت مژه و پرپشت کردن مژه ها وجود دارد، اما این روشها بسیار زمان بر هستند برای این منظور می‌توان از اکستنشن مژه استفاده کرد. با استفاده از اکستنشن مژه سریعا به نتیجه مطلوب خود خواهید رسید، اما بهتر است قبل از اقدام برای هر کاری اطلاعات کافی در خصوص ان داشته باشید. در روش اکستنشن‌، مژه های مصنوعی به صورت تک به تک به مژه‌های طبیعی فرد چسبانده می‌شوند تا ضخامت، طول و رنگ مژه‌ها بهبود پیدا کنند. این اکستنشن‌ها از مواد مختلفی همچون ابریشم، موی سمور و یا موی انسان ساخته می‌شوند.

انواع مدل های اکستنشن مژه

1.      کاشت تک تک مژه یا اکستنشن کلاسیک مژه

در این روش، مژه های مصنوعی به صورت تکی و با استفاده از چسب مخصوص و با دوام به مژه های طبیعی شخص متصل می شوند. در این روش اکستنشن، مژه ها بین 4 تا 6  هفته ماندگاری دارند. به طور معمول برای هر یک از چشمها می توان از 60 تا 80 مژه استفاده نمود. همانطور که گفتیم اکستنشن های مژه از جنس های مختلفی ساخته می شوند و گاهی اوقات از موی حیواناتی چون اسب و سمور برای ساخت مژه مصنوعی استفاده می شود که ما آن را توصیه نمی کنیم زیرا در هر صورت نمی توان از پاکیزگی و استریل بودن کامل آن اطمینان پیدا کرد و ثانیا امکان ایجاد حساسیت وجود دارد.

2.      اکستنشن مژه والیوم یا اکستنشن سه بعدی

در این نوع اکستنشن به هر یک از مژه های طبیعی شخص 2 تا 5  تار مژه ابریشمی که بسیار نازک و سبک هستند چسبانده میشوند. بهتر است که بدانید اکستنشن مژه والیوم هم سبکتر و هم بادوام تر از اکستنشن کلاسیک است.

3.      اکستنشن مژه مگا والیوم

افرادی که دوست دارند مژه های خیلی پر پشت و مشکی داشته باشند میتوانند حجم و تعداد بیشتری مژه ابریشمی استفاده کنند . در این نوع اکستنشن مژه با توجه به میزان ضخامت و قدرت تحمل مژه شخص 7 تا 12 مژه ابریشمی روی هر یک از مژه های طبیعی او استفاده میشود.

فرق بین اکستنشن مژه و مژه مصنوعی

مژه‌های مصنوعی همانطور که از نامشان بر می آید بسیار غیر طبیعی هستند و با یک نگاه کاملا قابل تشخیص هستند اما زمانی که شما از اکستنشن مژه استفاده می کنید، هر کسی به سادگی متوجه این موضوع نخواهد شد. همچنین مدت زمان ماندگاری و دوام اکستنشن بسیار بیشتر است و مدت زمان  بیشتری بر روی مژه‌های شما بدون تغییر باقی خواهد ماند.

فرق بین اکستنشن مژه و کاشت مژه

 

کاشت مژه با اکستنشن مژه کاملا متفاوت است. کاشت مژه با مو‌های طبیعی انجام می شود و به مدت شش ماه ماندگاری دارد و دو هفته یک بار نیاز به ترمیم دارد در حالیکه در اکستنشن مژه از مژه های مصنوعی استفاده می شود و طول عمر کمتری دارد.

نکاتی در خصوص کاشت مژه و اکستنشن مژه

اكستنشن مژه به طور معمول حدود یك ماه ماندگاری دارد و در صورت ریزش هر یک از مژه های طبیعی، اكستنشن آن هم می‌افتد.

تعداد اکستنشی که برای هر شخصی استفاده می‌شود، کاملا بستگی به تعداد مژه‌های طبیعی خود فرد دارد. زیرا مژه‌های مصنوعی باید روی مژه‌های طبيعی كار ‌شوند و اگر فردی مژه‌های کم پشتی داشته باشد در این صورت تعداد كمتری مژه می‌تواند برای او بكارد.

بلندی مژه مصنوعی بکار گرفته حداكثر باید 2 برابر بلندی مژه طبیعی فرد باشد و بلندتر از این مقدار در صورتیکه فرد مژه‌های طبیعی ضعیفی داشته باشد، ممکن است باعث ریزش مژه او شود.

اگر شخصی پوستی حساس دارد بنابراین ممكن است بعد از انجام كاشت دچار حساسيت شود پس بهتر است ابتدا دو عدد مژه برای او بكارد و بعد از گذشت چند روز در صورتیکه دچار حساسيت نشد بقیه کار را برای او انجام دارد.

پس از كاشت مژه بايد خيلی مراقب انها باشيد. چشم‌های خود را با دست نماليد و آنها را نخارانید. سونای بخار نروید، در حمام مراقب باشيد تا آب با فشار زیاد و به طور مستقيم به چشم‌هایتان نخورد.

آیا اکستنشن مژه باعث آسیب به مژه های طبیعی می شود؟

شاید این موضوع را بارها شنیده باشید که مژه های مصنوعی به مژه های طبیعی شما آسیب می رساند اما این موضوع تنها زمانی صحت دارد که نکات ضروری برای چسباندن مژه ها رعایت نشود.

در واقع، اگر چسباندن مژه ها به درستی انجام شود، هیچ آسیبی به مژه های شما نخواهد رساند. تنها چیزی که باید به ان دقت کنید آلرژی نسبت به چسب است. بنابراین اگر هنگام چسباندن مژه ها احساس سوزش یا خارش کردید، حتما آن را با مژه کارتان در میان بگذارید.

کاشت مژه هیچ گونه دردی ندارد، بنابراین اگر درهر مرحله از انجام کار احساس درد یا سوزش داشتید، حتما اشتباهی در کار رخ داده است. قبل از شروع اکستنشن از چسبی که قرار است برای شما استفاده شود، مطمئن شوید. چسب مورد استفاده نباید دارای فرمالدئید باشد.

طرز صحیح مراقبت از اکستنشن مژه

ماندگاری اكستنشن مژه حدودا یك ماه است برای اینکه مدت طولانی‌تری مژه‌ها روی پلک شما بمانند می توانید از روغن‌ آرایشی مژه استفاده كنید اما نباید از ریمل استفاده کنید ولی اگر تمایل دارید که از ریمل استفاده کنید، حتما ریملی را انتخاب كنید كه ضد آب نباشد و با آب به راحتی پاك ‌شود و تنها نوك مژه‌هایتان را ریمل بزنید. برای پاك كردن آرایش چشم‌هایتان از ژل‌های شستشو استفاده کنید و به كمك دستمال نرمی اطراف مژه‌هایتان را پاک كنید.

نکات مربوط به قبل از اکستنشن مژه

قبل از انجام اکستنشن، صورتتان را نشویید تا مژه‌هایتان كاملا خشك باشند.

از 24 ساعت قبل انجام اکستنشن مژه حركت‌های ورزشی سنگین كه موجب تعریق زیاد می‌شوند و از 48 ساعت قبل از ان از رفتن به استخر و سونا خودداری کنید.

مزایای اکستنشن مژه

·       اکستنشن‌ مژه جایگزین مناسبی برای مژه های مصنوعی است و نسبت به ان با دوام‌ تر و طبیعی‌تری است.

·       اکستنشن مژه تنها یک ساعت زمان می برد تا در سالن انجام شود و کاملا بدون درد است.

·       اکستنشن‌ مژه تقریبا یک ماه دوام دارد بنابراین دیگر نیازی به ریمل ندارید.

 

·       اکستنشن مژه، راه حل مناسبی برای همه‌ افراد است.

  

اطلاعات تماس

تهران اسلامشهر باغ فیض. نبش کوچه ۲۱ موسوی. پلاک ۸۳

سالن زیبایی ستی ماه روی نقشه