اصلاح ابرو  و صورت

یکی از دغدغه های مهم خانمها یافتن بهترین مدل ابرو متناسب با چهره و فرم صورت و چشمهایشان است،  ابروها با توجه به اینکه در مرکز صورت قرار دارد و بسیار مورد توجه هستند تاثیر زیادی در زیبایی چهره انسان دارند. بنابراین هنگام اصلاح ابرو باید به یک سری نکات توجه کرد و ترفندهای خاصی را رعایت کرد. در این مطلب قصد داریم نکات مهمی را در خصوص اصلاح ابرو و مراحل برداشتن ابرو ارائه دهیم.

فرم ابروها زیبایی چشم ها را نیز تحت تاثیر خود  قرار میدهد، برای انتخاب یک ابروی باریک یا پهن باید فرم و مدل صورت را نیز در نظر بگیرید و به این نکته توجه کنید که کدام مدل بیشتر به صورت شما می آید. در این مطلب نکات و ترفندهای کاربردی برای برداشتن ابرو را ارائه خواهیم داد که می تواند برای شما بسیار مفید باشد بنابراین تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

ترفندهای اصلاح ابرو

·        ابروهایتان را با استفاده از شانه ابرو به سمت بالا شانه کنید و موهای بلند را کوتاه کنید.

·        استفاده از یک موچین خوب بسیار اهمیت دارد.

·        از یک آینه با بزرگنمایی بالا استفاده کنید تا موهای ریز زیر ابرو را به خوبی ببینید و بردارید.

·        بهترین حالت این است که طول ابرو به اندازه طول چشم باشد.

·        از قسمت بالای ابرو زیاد برندارید.

·        پس از پایان اصلاح ابروها پارچه ای نرم و سرد روی ابروهای خود بگذارید.

انتخاب رنگ ابرو

اگر موهای سر شما تیره است رنگ ابرویی که استفاده می کنید باید دو درجه از رنگ مویتان روشن تر باشد این یک قانون کلی است اما اگر موهای سرتان بلوند است بهتر است ابروهایتان دو درجه تیره تر باشند. اما اینها همه سلیقه ای است و  اگر شما دوست داشته باشید میتوانید رنگ ابروها را دقیقا به رنگ موهایتان در آورید.

 

انتخاب مدل ابرو

مهمترین چیز در انتخاب مدل ابرو توجه به مدل صورت است. برای صورت های گرد ابروهای زاویه دار مناسب هستند و برای صورت های کشیده ابروهای بلند با طول دم ابرو زیاد مناسب است.

از گذشته های دور اصلاح و برداشتن ابرو یکی از مهم ترین روش های زیبایی برای خانمها به شمار می آید. با توجه به ذات زیبا پسند انسانها و اهمیت ابروها در زیبایی چهره ، اصلاح ابرو یک مهارت بسیار مهم به شمار می آید. بهتر است خانمها این کار مهم را به افراد دارای مهارت و با تجربه بسپارند و خودشان این کار را در خانه انجام ندهند.

اصلاح ابرو حرفه ای

اگر پوست شما حساس و نازک است نباید قبل از اصلاح صورت یا اصلاح ابرو به حمام بروید. زیرا موجب می شود پوستتان قرمز و حساس شود. همچنین اگر قصد رنگ کردن ابروهای خود را دارید. حتما ابتدا ابرویتان را اصلاح کنید تا همه موهای زائد و اضافی برداشته شود سپس اقدام به رنگ کردن ابروهای خود کنید.

مراحل برداشتن ابرو حرفه ای

در مرحله اول باید تاج ابرو را مشخص کنید. تاج ابرو مهم ترین بخش ابرو است. هیچ وقت نباید آن را خیلی کوتاه کرد. زیرا زیبایی ابروها خیلی به تاج ابرو وابسته است . اگر ابروهایتان پر پشت است باید این کار را با دقت بیشتری انجام دهید. ولی برای ابروهای کم پشت کاملا تاج ابروها مشخص است. همچنین وسط ابروهایتان را با مو چین مشخص کنید. از وسط راستای بینی این مرز کاملا واضح است.

قبل از اصلاح و برداشتن ابروها با یک مداد ابرو طرح مورد نظرتان را روی ابروها بکشید. زیرا به راحتی می توانید مداد ابرو را پاک کنید. اینکار را چندین بار انجام دهید تا به طرح مورد نظر تان برسید. این کار معمولا برای ابروهای پر انجام می شود. در مورد ابروهای نازک باید خیلی مواظب طرح ابرو باشید. زیرا نازک کردن بیش از حد ابرو چهره فرد را بی روح تر می کند. انواع مدلهای ابرو که می توانید برای طراحی ابروی خود استفاده کنید در ذیل آورده شده است:

·        ابروی صاف و کشیده

·        ابروی منحنی

·        ابرو با قوس ملایم

·        ابرو با قوس زیاد

·        ابرو با طرح  S

·        ابرو رو به بالا

بعد از کشیدن طرح ابرو مورد نظر خود با یک قلم ابروی تمیز, موهای ابرو را به سمت بالا شانه کنید.  

ابروهای اضافی که بیرون طرح ابرو قرار دارند را با موچین بردارید. مواظب باشید که از طرح ابرو خارج نشوید و یا موهای داخل طرح ابرو را بر ندارید زیرا طرح ابرو به هم می ریزد.

به طور کلی دو نوع موچین به شکلهای انبری و قیچی وجود دارد. که هر کس با توجه به راحتی و سلیقه یکی از این مدلها را انتخاب می کند. اما نکته قابل توجه این است که هر چه قدر موچین نازک تر و ظریفتر و در اصطلاح خوش دست تر باشد بهتر است و کار برداشتن ابرو را راحتتر می کند.

پس از برداشتن کامل موهای اضافی ابرو، مجددا ابروهای خود را با شانه ابرو به سمت بالا شانه کنید. سپس موهایی که بلند تر از بقیه قسمتها هستند را با قیچی کوتاه کنید. توجه داشته باشید که تاج ابروها را خیلی کوتاه نکنید. زیرا زیبایی ابرو را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. یک قیچی ابرو خوب تیغه های نازک و منحنی شکل دارد. وجود انحنا بر روی لبه قیچی ابرو اهمیت زیادی دارد و موجب می شود که راحتتر روی پوست قرار بگیرد و موها را قیچی کند.

پس از اتمام کار بر روی یک ابرو، تمام این مراحل را برای ابروی دیگر نیز انجام دهید.

حتما زمانیکه که ابروهای خود را اصلاح می کنید به طور همزمان هم در یک آینه کوچک ذره بینی و هم در یک آیینه بزرگ ابروهای خود را به طور مداوم چک کنید. این کار موجب می شود که در آینه بزرگ تر تقارن دو ابرو و طرح نهایی ابروها را بررسی کنید.

پس از پایان اصلاح ابروها صورتتان را با اب سرد بشویید و از یک نرم کننده مناسب پوست خود استفاده کنید تا مانع از حساسیت و قرمزی پوست شود . در نهایت حتما قیچی و موچین و سایر لوازم اصلاح خود را با الکل ضد عفونی کنید. پس از اتمام کار اصلاح ابرو، ابروی شما آماده برای رنگ ابرو است..

سعی کنید بهترین مدل ابرو را با توجه به فرم صورت خود انتخاب کنید. البته انتخاب مدل کاملا سلیقه ای است و به عوامل مختلف بستگی دارد. اما به طور کلی به صورت های کشیده و لاغر ابروی صاف و کشیده می آید و برای صورت های پر ابروی هشتی با زاویه انحنای ملایم و برای صورت های مربعی ابروهای منحنی شکل و به صورت های گرد ابروهای هشتی با زاویه تند می آید.

اصلاح صورت

یکی از مشکلات و دردسرهای همیشگی بانوان، اصلاح موهای زائد صورت‌شان است. وجود موهای زائد صورت، برای خانوم‌ها چهره ناخوشایندی دارد و موجب کاهش اعتماد به‌نفس‌شان می شود. اما برای رهایی از این موهای زائد راه حل های ساده‌ای وجود دارد. از بهترین و رایج ترین روش‌های اصلاح صورت خانمها، بند انداختن صورت و وکس صورت است.

درست است که بند انداختن صورت و وکس موهای زائد صورت کارهای ساده‌ای به نظر می رسد ولی اگر آرایشگر تخصص کافی در این زمینه نداشته باشد، ممکن است پوست صورت‌ مشتری که از حساس‌ترین قسمت‌های پوست بدن است ،‌ دچار آسیب شود. در سالن زیبایی ستی ماه در راستای رفاه حال مشتریان عزیز ، اصلاح صورت با بهترین کیفیت و توسط متخصصین باتجربه و حرفه‌ای در این امر انجام می‌شود و شما می‌توانید با خیالی آسوده اصلاح صورتتان را به ما بسپارید.

انواع روش‌های اصلاح صورت

بند انداختن صورت: بند انداختن یکی از روش‌های معمول برای اصلاح موهای زائد صورت در کشورهای آسیایی و خاورمیانه ا‌ست. بند انداختن به وسیله یک نخ باریک و حرکت دادن آن بر روی پوست صورت، موهای زائد را از روی پوست می‌کند. با استفاده از بند انداختن موهای زائد صورت، از ریشه کنده میشوند.

وکس: یکی دیگر از روش‌های رایج برای اصلاح موهای زائد صورت، وکس است. وکس به نوعی موم نرم گفته می شود که بعد از مالیدن آن بر روی صورت، با استفاده از یک نوار پارچه ا‌ی ، موم را از روی پوست می‌کنند و به این روش موهای زاید همراه موم و پارچه از صورت جدا می شوند.

 مراقبت از پوست قبل از اصلاح صورت

قبل از هر چیز پوست صورت‌تان را کاملا تمیز کنید و از هر گونه میکروب و آلودگی پاک کنید. زیرا اگر پوست صورت شما آلوده باشد، در زمان اصلاح، میکروب‌ها از طریق منافذ وارد پوست شده و باعث ایجاد جوش می‌شوند. برای پاک کردن پوست خود میتوانید از ترکیب الکل، آب و سرکه سیب استفاده کنید.

مراقبت های لازم پس از اصلاح صورت

زمان اصلاح موهای زائد صورت، موها از ریشه جدا می شوند و به پوست ضربه‌ وارد می‌شود که موجب ایجاد التهاب و قرمزی پوست می شود و حتی ممکن است باعث خارش پوست شود. البته اصلاح صورت در پوست‌های مختلف عکس‌العمل‌های گوناگونی نشان می‌دهد. جوش‌های پوستی پس از اصلاح صورت معمولا به علت عوامل میکروبی ایجاد می شوند بنابراین برای مراقبت از پوست پس از اصلاح صورت، کارهای زیر را انجام دهید:

بعد از اصلاح صورت،‌ مدتی صبر کنید و پس از کاهش التهاب پوست، آنرا ضدعفونی و تمیز کنید. برای پاک کردن پوست خود می‌توانید از ماسک‌های طبیعی و خنک‌کننده  استفاده کنید. ژل آلو ورا، ترکیب لیموترش و عسل، ترکیب شیر و عسل می تواند روش مناسبی برای پاکسازی پوست باشد.

پوست‌ خود را خنک کنید زیرا با کنده‌شدن موها از ریشه، جریان خون زیرپوست شما زیاد شده و حرارت پوست شما بالا رفته است برای این‌ منظور می‌توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید .

یک روش عالی برای کاهش التهاب پوست بعد از اصلاح صورت، ‌استفاده از یک خیار متوسط به همراه۱۰۰ گرم نعناع است این مواد را باهم مخلوط کنید و به شکل خمیر در آورید سپس آنرا به پوست‌ خود بمالید و پس از ۲۰ دقیقه آنرا بشویید.

تا 48 ساعت پس از اصلاح صورت از مواد پیلینگ و لایه بردار پوست استفاده نکنید .

در صورت التهاب و سوزش پوست خود می توانید از پماد هیدروکورتیزون استفاده کنید. این پماد هم برای کاهش التهاب و سوزش پس از اصلاح مناسب است.

 

اطلاعات تماس

تهران اسلامشهر باغ فیض. نبش کوچه ۲۱ موسوی. پلاک ۸۳

سالن زیبایی ستی ماه روی نقشه